Se afișează postările cu eticheta comedie. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta comedie. Afișați toate postările

joi, 13 februarie 2014

What to expect when you're expecting (2012)


Filmul asta pot spune ca s-a lasat asteptat mult prea mult. Iar prin asta ma refer la faptul ca de ceva vreme nu am mai vazut un film care sa ma faca sa si rad, sa si plang si sa si invat ceva din el, toate in acelasi timp.
Bineinteles printre actori se afla unii dintre cei mai buni, dintre care preferatul meu e Chris Rock



Filmul, dupa cum ii spune si numele, este despre dramele, bucuriile, tragediile si extazul care insotesc o sarcina. Lucrurile sunt puse intr-un mod absolut ilar si actiunea te tine cu ochii lipiti de ecran. 
Este o productie mai potrivita pentru sufletul femeilor, insa daca barbatii sunt deschisi, se pot uita si nu le va parea rau. 
Recomand, recomand, recomand!


Trailer:


Filmul poate fi vazut online AICI. Vizionare placuta!

miercuri, 14 august 2013

The Heat (2013)



The Heat e o comedie excelenta cu doua femei ale legii, fiecare la polul opus al nivelului de confort al celeilalte. Personalitati puternice ambele, incapatanate si inadaptate din punct de vedere social, se vad puse in situatia de a colabora pentru un caz important.



Fetele fac show si va garantez ca veti iesi din cinematograf cu zambetul pe buze si povestind inca faze din film. Nimeni altele decat Sandra Bullock si Melissa McCarthy sunt "vinovatele" pentru hohotele dumneavoastra de ras si trebuie sa spun ca nici nu se putea o mai buna combinatie. La Sandra bineinteles se vede "experienta" de politista sub acoperire din rolurile in "Miss Congeniality" (1 si 2).



McCarthy e la fel de nesuferita ca si in Identity Thief. Asadar cum va ziceam, nu ratati ocazia sa va distrati pe cinste. Va las cu trailer-ul care m-a convins pe mine sa-l vad.

Trailer:

 



luni, 23 aprilie 2012

Be cool (2005)


Be Cool este, asa cum ii spune si numele, un film foarte cool. E un mix de actori dintre cei mai variati, dar in acelasi timp, ca un cocktail, se imbina perfect!
Be Cool ii are in rolurile principale pe John Travolta si Uma Thurman, acestia fiind urmati de nume aproape sau la fel de "grele" in industrie, precum Vince Vaughn, Steven Tyler (o aparitie pe atat de rara intr-o productie hollywood-iana cum este si un film cu atatea personalitati), Christina Millian, The Rock si Danny DeVito. Cand se dau creditele la final ai senzatia ca e o insiruire de actori buni.

Lasand insa distributia la o partea, totul incepand cu coloana sonora si terminand cu firul povestii este absolut genial. Trebuie sa recunosc ca este a doua oara cand vad filmul, si sunt sanse multe ca intr-o zi mai plictisitoare sa il revad. Toata actiunea se invarte in jurul lui Chilli Palmer (Travolta), un magnat al industriei filmului, care, fiind plictisit de aceasta incearca sa intre in industria muzicala. In drumul sau se indragosteste de vaduva unui director de casa de discuri, si descopera o fata cu un talent innascut. 
Nu vreau sa dau mai multe detalii pentru a nu va strica placerea de a descoperi filmul. Insa merita! Pentru generatia MTV si iubitorii de Hip-Hop exista si cateva bonusuri: suita de masini Hummer, muzica, aparitiile negrilor (scuzati-mi vorba directa) la premiile MTV etc.

Pe o scara de la 1 la 10 as nota filmul acesta cu 9,5.

Am sa va pun mai jos si cateva poze pentru wallpaper, asta apropo de cat de cool e filmul (la fel de cool sunt si posterele):









 

Trailer: 

Be Cool

Filmul poate fi vazut AICI.

joi, 15 martie 2012

Family Guy - Serial

Family Guy e unul din cele mai tari seriale de desene animate pe care le-am intalnit pe la TV sau pe net. Am dat de el intamplator butonand TV-ul acum cativa ani, si am ramas uimita de genul de conversatii pe care le au personajele.  Pentru ca sunt desene animate pentru adulti (un lucru pe care il ador, si consider ca cel care s-a gandit la asta a fost un mic geniu)!
Sarcasmul, ironia, situatiile jenante/funny/tampite sau efectiv rusinoase, glumele si imaginea familiei in sine sunt mici delicii pentru mine. Sunt din aceeasi "oala" cu Daria (despre care va voi vorbi in curand). 
Ideea este ca Peter (capul familiei) ar fi "the family guy", cel care aduce banii in casa, care isi iubeste sotia si copiii, care duce o viata absolut banala intr-un cartier absolut banal din suburbii, care se vede cu prietenii zilnic in localul lor preferat la o halba de bere, si incearca sa fie atat un tata bun cat si un sot si un vecin de calitate. Insa lasand imaginea idilica la o parte, atat familia cat si prietenii si toti locuitorii orasului au tot atatea parti negative cat si parti pozitive. Toate fiind transpuse in serial intr-un mod atat de comic incat eu personal sunt "addicted" de cateva zile! 
Deja am ajuns la seria a 5-a, si in fiecare zi nu ma pot abtine sa nu-mi pun 2-3 episoade minim. 
Daca vorbim despre personaje, preferatul meu (si cred eu ca e cazul la 90% din persoanele ce urmaresc serialul) este Stewie! Nu ai cum sa nu-l iubesti! Insa nu l-as arunca nici pe Brian (cainele familiei). 



Family Guy poate fi urmarit online AICI.

Nu va mai zic enjoy, caci sunt convinsa ca veti gusta glumele!

joi, 1 martie 2012

That's kind of a funny story


Filmul acesta merita vazut, mai ales de catre persoanele ce au tendinta de a vedea viata in negru. Este vorba despre un adolescent cu tendinte depresive care se interneaza de bunavoie intr-un sanatoriu. Din motive tehnice insa este dus la sectia Adulti, unde cunoaste cateva personaje care ii vor schimba viziunea asupra vietii. Mai mult decat atat, cunoaste acolo si dragostea, formand in final un cuplu cu o fata deosebita. 
Printre actori se numara si Zach Galifianakis, care in ultima vreme apare in multe filme bune, si care incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult. 
Filmul mi-a facut una dintre serile acestei saptamani mult mai frumoasa, asa ca il recomand cu drag.

Regizori: Ryan Fleck si Anna Boden
Nota: 9



Trailer: 


Filmul poate fi vizionat AICI.

P.s. Coloana sonora e absolut geniala!

duminică, 19 februarie 2012

When in Rome


"When in Rome" e un film dragut despre o femeie din New York, Beth (Kristen Bell), care nu are deloc noroc in dragoste. Ajunsa in Roma datorita circumstantelor, ia intr-un impuls de moment, cateva monede dintr-o renumita fantana ce implineste dorintele celor ce cauta dragostea. Se trezeste astfel cu o suita de petitori, care o urmaresc aproape agresiv. Insa printre ei, din fericire, se numara si Alesul... Comedia este una savuroasa, potrivita pentru o seara relaxata de duminica, astfel incat sa incepeti saptamana cu zambetul pe buze!
Scorul pe care l-as da ar fi 8 din 10. De ce? Pentru ca e relativ previzibil, si asa cum spune deseori iubitul meu, e un film usor.

Regizor: Mark Steven Johnson
Actori: Kristen Bell, Josh Duhamel




Trailer: 

 


Filmul poate fi vazut AICI.

miercuri, 8 februarie 2012

Reclame tari de la SuperBowl 2012

Am avut ieri placerea sa vad cateva reclame (da reclame, am scris corect) de la editia din acest an a SuperBowl. Frenezie totala, in general pentru americani, dar in ce priveste reclamele trebuie sa recunosc ca m-au acaparat, si pana nu le-am vazut pe toate nu am putut sa ma opresc! Asa ca am zis sa va fac "cunostinta" cu preferatele mele:












Probabil ati observat ca am pus numai reclame cu masini. Sincer astea mi se par cele mai misto. Intamplator sau nu, apropo de Camaro pe care l-am votat ieri, reclama aia e absolut geniala! :)
Insa daca doriti sa le vedeti pe toate, puteti intra pe site-ul GigaTv.info, acolo le-am gasit si eu.
Have fun!!

duminică, 29 ianuarie 2012

No strings attached



Una dintre cele mai dragute comedii romantice pe care le-am vazut in ultima perioada, "No strings attached" surprinde doi fosti colegi de liceu si buni prieteni care devin sex buddies, datorita circumstantelor. Pana la urma el se indragosteste de ea, dar ea...nu vrea o relatie! Povestea e haioasa rau, scenele hot sunt in abundenta, si in final......... Va las pe voi sa ghiciti! Actori in rolurile principale sunt Ashton Kutcher si Natalie Portman (actrita preferata a iubitului meu), iar guest star e nimeni altul decat Ludacris!! Va spun insa ca nu as putea recomanda un film mai bun pentru o duminica friguroasa! 



Trailer:


Filmul poate fi vazut AICI.

marți, 24 ianuarie 2012

Trei recomandari

1. Season Of The Witch:


Genre-ul spune ca este Adventure/Fantasy/Drama, insa eu spun ca are si ceva Horror in el. Am avut placerea sa-l vad in AFI la Cinema, si a fost o alegere mai mult decat inspirata pentru mine. Pentru iubitul meu, care mi-a fost insotitor, nu neaparat. Sincer, l-am ales datorita distributiei rolurilor, in fruntea carora era Nicolas Cage, urmat de Ron Perlman, ambii actori foarte buni. 
In sala nu pot spune decat ca senzatiile au fost atat de tari incat mi-am uitat portofelul acolo (cu bani si acte cu tot in el)! :) Nu glumesc, nu stiu daca s-a datorat intru totul filmului, dar cu siguranta nu voi uita niciodata momentul si titlul! 
Anyway, povestea are loc undeva in Evul Mediu, in perioada Inchizitiei. Cativa cavaleri abia intorsi pe meleaguri familiare sunt insarcinati sa duca o presupusa vrajitoare la o manastire recunoscuta, pentru a o incredinta calugarilor. Insa lucrurile se complica pe parcurs, iar calatoria in sine este una...infernala!





Cage joaca un rol superb, ca de obicei, iar actiunea va va tine mereu in  suspans si va va pune sa va indoiti de final din 5 in 5 minute. 


Trailer:




Filmul poate fi vazut AICI.



2. The Dilemma:




Comedie savuroasa asa cum numai Vince Vaughn si Kevin James stiu sa creeze. Ce sa zic, am ras de m-am prapadit, si mi-a placut atat ca si actiune, dar si ca poveste si morala. Cateodata adevarul doare indiferent cat de bine este sa spui lucrurile pe fata. Iar in acest caz, unul dintre baietii nostri (Vince) afla ca sotia celui mai bun prieten al sau este infidela, si este intr-un real impas!





Bonus pentru iubitorii de masini sunt muscle car-urile implicate in actiune, iar pentru iubitorii de hockey apar faze petrecute in special la meciurile echipei Black Hawks! Aa, si sa n-o uitam pe Queen Latifah care e un adevarat deliciu!


Trailer:




Filmul poate fi vazut AICI.



3. The Company Men:


Am auzit de el de la unul dintre mentorii mei. L-am vazut si am ramas placut surprinsa de realitatea pe care o aduc in "scena" niste nume grele din industria filmului - Ben Affleck,  Tommy Lee Jones, Kevin Costner si altii de acest calibru. Actiunea se invarte in jurul realitatii economice de astazi, in care oamenii inca mai cred in siguranta jobului (indiferent de pozitia pe care o ocupa) si in faptul ca daca esti bun in ceea ce faci conteaza. Ei bine, filmul vine si demonteaza anumite "mituri" din lumea angajatilor. Si bine face! O drama bine jucata, care merita vazuta de oricine vrea o doza de realism.





Trailer: 




Filmul poate fi vazut AICI.



Cam astea sunt sugestiile pentru jumatatea saptamanii. Am sa revin cu cateva si pentru weekend! Pana atunci...Stay tunned! :)

duminică, 8 ianuarie 2012

Filme de duminica

Cred ca voi face un tag special pentru categoria asta. Din pacate (pentru mine, cea care vroia sa mearga la birou) dar si din fericire (pentru mine cinefila), azi mi-a fost imposibil sa ies din casa, din cauza racelii care se incapataneaza sa se agate de gatul meu (la propriu si la figurat). Asa ca pe langa cele cateva scurte momente in care am incercat sa fac macar putina ordine prin casa, am reusit sa vad doua filme dragute, usoare (cum ii place iubitului meu sa le spuna), funny dar care au si o morala.

Primul este "Gnomeo and Juliet":




Credeti-ma, am auzit de el inca de cand a aparut, insa am evitat sa-l vad din cauza clasicii povesti, vazute si revazute, al la fel de clasicului Shakespeare. Insa azi, am zis, why not? Si nici ca mi-a parut rau. E funny (inca de la inceput - urmariti introducerea, va garantez ca veti aprecia ironia), povestea este aceeasi dar...cu totul altfel. Nu va pot explica, trebuie doar sa vedeti filmul. Aaa, si ce mi-a placut a fost faptul ca are (spre deosebire de tragedia clasica) un happy-ending! Va fac putina pofta cu trailer-ul, si va las pe voi sa-mi spuneti cum vi s-a parut filmul dupa ce il veti viziona:



Al doilea film, a fost "Just go with it":



In primul rand tin sa mentionez ca filmul are in rolurile principale doi dintre actorii mei preferati: Adam Sandler (pe care eu il consider unul dintre cei mai funny actori ever) si Jennifer Aniston (actrita foarte buna din punctul meu de vedere, care-l are pe vino-ncoa). 
Povestea este despre Danny (Adam Sandler), un chirurg plastician care isi minte cuceririle/iubitele ca este casatorit cu un fel de Cruella, pentru a le castiga simpatia si afectiunea. La un moment dat insa, o intalneste pe cea mai sexy fata pe care a vazut-o vreodata, i se aprind calcaiele dupa aceasta, si duce minciuna la un alt nivel, convingand-o si pe asistenta lui sa-i faca jocurile pentru a-i castiga inima fetei. Firul povestii ii duce pe acestia 3 si pe alte cateva personaje, in Hawaii unde Danny descopera adevarata lui iubire... 
Intregul film e ilar, dar in acelasi timp, cu morala. Si cu decizia corecta luata in final. Va las cu trailer-ul:


P.s. Filmul are o coloana sonora foarte misto.
 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Online Project management