Se afișează postările cu eticheta scop. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta scop. Afișați toate postările

marți, 11 februarie 2014

De la obiectiv la rezultat cu Andy Szekely


Anul acesta l-am inceput in forta, invatand cum sa-mi pun scopuri si sa le si ating, alaturi de Andy Szekely. Acesta este unul din cei mai buni speakeri din Romania, in privinte precum vanzarile, dezvoltarea personala, comunicare, business. E un coach si acum, dupa ce l-am cunoscut, va pot spune si ca este un om cu un caracter deosebit. Simplu dar eficient si mereu cu zambetul pe buze. 
Din nou, asa cum spuneam si in postarea de anul trecut despre Lorand, nu am regretat timpul investit. Desi nu este primul an in care imi pun scopuri, lucru despre care stiam de cand am inceput propria activitate cu Herbalife ca este foarte important, de la Andy am mai avut cateva idei pline de insipratie pentru a face ca lucrurile sa se intample mai eficient si mai rapid anul acesta.
Asadar, va las si voua cateva idei despre a va stabili obiective si a le realiza:

- Acorda-ti nota 10 (din 10), pentru tot ceea ce urmeaza sa obtii in viata

- Semintele succesului: Inspiratie, Informatie, Implicare, Inteligenta

- ACUM: Actiune, Claritate, Utilitate, Motivatie

- Decide ce vrei. Da-te din calea ta. Mergi pana la capat.

- Exista 2 tipologii umane: Initiatori si Finalizatori.

- Un obicei ultra-stabil se implementeaza in 6 luni

- Cand vocea interioara e negativa spun: "Your ridiculously little opinion has been noted" si revin la obiectivele mele.

- Oamenii au asteptari pozitive de la mine iar atitudinea mea trebuie sa fie in concordanta. 

Si astea sunt doar cateva dintre zecile de sfaturi si notite pe care le-am luat. Va recomand cu caldura un curs de-al lui Andy. Merita toti banii!

duminică, 19 august 2012

Blackberry Porsche Design - un rasfat pe care il merita numai anumite persoane




Wow! E singurul cuvant care poate exprima frumusetea, eleganta si aspectul spectaculos al acestui smartphone. Ce sa spun decat ca nu este pentru oricine, dar asa cum sunt de parere ca daca iti permiti nu merita sa-ti iei Mercedes cand poti sa-ti iei Camaro, asa sunt de parere si ca daca iti poti lua un Iphone 5 poti sa fii ceva mai original decat restul "turmei" si sa iti iei un Blackberry Porche Design



Poate fi gasit la Altex, si pretul e...ceva mai mult decat isi poate permite romanul de rand. Insa merita cu prisosinta! Am sa va spun si de ce. In primul rand are o memorie onboard de 8 GB. Foarte Ok pentru un telefon (cel putin pentru ceea ce am eu nevoie de la un telefon, si pentru ce are nevoie de exemplu o business woman). In al doilea rand, ecranul complet tactil, de inalta rezolutie cu cristale de lichide de 2,8 inci, "asezonat" de o tastatura ce vine in sprijinul ecranului, este absolut perfect!
Si ca sa puna capac, aparatul e dotat si cu GPS, deci iata ca putem iesi din orice incurcatura cu un singur dispozitiv. Eu una pot spune ca mi-ar fi foarte util, avand in vedere lipsa mea completa de orientare in spatiu. :)



Si de ce ar merita cumparat, pe langa frumoasele atribute de mai sus? Pai pentru ca este un smartphone pentru acele persoane care vor ceva deosebit, care sa iasa din tipare; pentru ca este exclusiv, nu poate fi cumparat decat online (si nici ca se putea mai bine, avand in vedere ca pe altex.ro exista garantia sigurantei la achizitie - ti se returneaza sub forma de voucher de 2x diferenta daca gasesti altundeva mai ieftin produsul); si design-ul este unul atemporal, ai putea sa-l incadrezi atat in trecut, cat si in prezent sau viitor! 
E unic asta e clar, si merita toti banii daca ma intrebati pe mine. Pe lista de scopuri pe termen lung? Check! 

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Online Project management