Muzica este o lege morala
"Muzica da suflet universului, aripi gandirii, avant inchipuirii, farmec tineretii, viata si veselie tuturor lucrurilor. Ea este esenta ordinii, inaltand sufletul catre tot ce este bun, drept si frumos"-Platon
Clipe pentru totdeauna
"Cele mai bune fotografii pe care le avem se gasesc in mintile noastre. Sunt acolo, undeva, pur si simplu si reprezinta arhiva noastra personala.Nimeni nu o poate atinge,nimeni nu o poate vedea"- Massimo Conti
Se afișează postările cu eticheta cars. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta cars. Afișați toate postările
duminică, 25 august 2013
marți, 2 octombrie 2012
Avensis - pentru cei sofisticati si eleganti
![]() |
| Sursa foto: http://www.flickr.com/photos/arnaudtaquet/6561256377/ |
Am la birou un coleg cu care ma inteleg exceptional de bine. E genul ala de om care ti se baga sub piele si ajungi sa faci glume si sa te simti, atunci cand esti prin preajma lui, foarte in largul tau. Eu personal m-am "alipit" de el foarte repede, in momentul in care am descoperit partea mai aventuroasa a personalitatii sale (aceea care isi face tatuaje, asculta rock si ii plac senzatiile tari).
Cu toate ca este insa o persoana placuta, nu este cu nasul pe sus iar cuvintele "elegant si sofisticat" il reprezinta. Drept urmare, pentru ca este si un sofer bun (am avut posibilitatea sa fiu pasager in masina sa) consider ca o masina Toyota Avensis i s-ar potrivi precum o manusa. Eleganta, desigur!
De ce? Pentru ca este ca si cum ar fi fost creata pentru el, pentru personalitatea sa. Este un vehicul frumos ca design, cu clasa, numai bun pentru un expert wellness, atunci cand e folosit pentru business, cat si pentru un barbat caruia ii place sa traiasca viata si sa experimenteze mereu lucruri noi, caz in care Avensis vine la tanc, fiind flexibil si la fel de aventuros ca si spiritul ce-l "carmuieste".
Pentru mine, colegul meu e o persoana speciala, pentru ca mi-a devenit prieten, e mereu pozitiv si ma "molipseste" si pe mine de entuziasm, si cred ca Toyota Avensis ar fi pentru el, cam ce reprezinta el pentru mine: siguranta ca urmatoarea zi de munca, urmatorul drum, urmatoarea aventura vor fi fantastice! Da, masinuta asta este ceea ce lipseste acum din "portofoliul" colegului meu, dar avand in vedere sistemul multimedia avansat Touch and Go Plus, finisajele cu adevarat remarcabile, interiorul ergonomic si sistemul Cruise Control, va avea o experienta memorabila in drumul spre succes...
Si trebuie sa mentionez ca fotografia am ales-o special, caci singurul lucru care mai lipseste pentru ca ea sa fie perfecta, este chiar colegul meu! :)
Si ca sa intaresc ceea ce tocmai spuneam:
* Articol pentru SuperBlog
joi, 12 aprilie 2012
Drive (2011)
L-am revazut azi. Spun "revazut" pentru ca l-am mai vazut odata. E cat se poate de posibil si probabil sa-l mai revad la un moment dat. De ce? In primul rand in rolul principal il avem pe Ryan Gosling, care trebuie sa recunoastem cu totii ca e un tip foarte cool, lasand la o parte faptul ca e un actor bun. Pe de alta parte, coloana sonora a filmului este una de exceptie. Va sugerez daca nu ati vazut filmul sa-i dati o sansa, iar daca nu aveti rabdare/timp sa stati cu ochii lipiti de monitor, atunci puneti playlist-ul in masina si...nu o sa regretati.
Un al treilea motiv pentru care imi place filmul sunt masinile superbe ce au si ele un rol secundar! Una din preferatele mele e Ford Mustang of course...
Ideea filmului se invarte in jurul unui sofer cascador care in timpul liber ajuta la jafuri, fiind angajat de catre infractori ca si "gettaway driver". Ajunge sa se indragosteasca, si sa faca un mare sacrificiu pentru persoana iubita. Ce sa zic...actiunea...relativ ok, insa motivele principale pentru care l-as recomanda sunt cele de care v-am spus deja.
Pe o scara de la 1 la 10 i-as da 8.
Trailer:
Filmul poate fi vazut AICI.
duminică, 18 martie 2012
joi, 15 martie 2012
luni, 12 martie 2012
duminică, 11 martie 2012
sâmbătă, 10 martie 2012
vineri, 9 martie 2012
miercuri, 7 martie 2012
luni, 5 martie 2012
vineri, 2 martie 2012
joi, 1 martie 2012
Melodia zilei: Birdman & Lil Wayne - Leather so soft
Initial am avut altceva in minte pentru melodia de azi. Insa mi-a captat atentia negativul acestei melodii.... Birdman imi era foarte cunoscut, insa nu pot spune ca am fost vreodata fan inrait al "lucrarilor" sale. Dar Lil Wayne e cu totul altceva. Sincer, am ramas uimita sa aflu ca este de fapt fiul lui Birdman! Habar nu aveam. Insa lasand relatia de rudenie la o parte, colaborarea a iesit incredibil de fain, din punctul meu de vedere, si chitara aceea de pe fundal plus videoclipul realizat foarte bine, face ca melodia sa fie una reusita! Fly, guys...so fly!


18:17:00
GeminiGirl










