Se afișează postările cu eticheta toamna. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta toamna. Afișați toate postările

duminică, 25 ianuarie 2015

Fotografia zilei - Half way there


Fotografie facuta cu smartphone GSmart.

luni, 15 aprilie 2013

Fotografia zilei - Fallen (serie)




joi, 25 octombrie 2012

C House Lounge Cafe Music (Deejay John Junior)


In general nu sunt genul careia sa-i placa foarte mult muzica lounge. Insa din clipa in care am introdus CD-ul asta in player, I was hooked cum se spune. Nu am crezut ca poate crea o dependenta atat de mare... Anyway, e absolut geniala muzica de pe CD, toate cele 14 melodii (remixuri marea majoritate) sunt extrem de relaxante, placute si le poti asculta over and over and over again, fara sa fii catusi de putin deranjat! 
Pana si iubitul meu a sesizat lucrul asta, in conditiile in care pe el in general il deranjeaza aceeasi muzica ascultata pe repeat. Ei bine, nu si asta. 
Si ca sa vedeti ce gen de muzica este, am incercat sa gasesc pe youtube o parte din ele...din pacate nu exact mixurile de pe CD si am gasit doar una momentan, dar macar originala sa fie ca tot suna bine al naibii:



Deci ce as recomanda (lucru pe care am sa-l fac si eu cu prima ocazie cand ajung in Iasi) e sa petreceti o dupa-amiaza lenesa in C House Lounge Cafe Iasi, sau dupa gusturi si posibilitati, in Milano, Abu Dhabi si alte locatii asemanatoare. See you there!

marți, 23 octombrie 2012

Glendale Studio

Sursa foto...dupa cum se vede.

Am avut o mare surpriza legata de Glendale Studio! Una placuta de altfel. Am vazut pe Facebook un share de la un amic, cu avanpremiera de la Taken 2, care era si la Glendale. Nu auzisem niciodata de local pana atunci, dar pentru ca se afla in Cotroceni (deci aproape si nu oriunde), am zis ca merg. Asa ca mi-am luat iubitul de manuta si la ora 22:30 eram acolo. Unde? Pai pe Sos. Cotroceni, la numarul 9, unde rasarea in fata noastra....o cafenea! Initial am crezut ca nu am inteles eu bine unde e cinema-ul. Dar am intrat. Si am fost impresionata de cordialitatea baiatului de la bar si a doamnei care banuiesc ca se ocupa de local.  Intr-adevar localul e impartit in doua sectiuni, partea de cinema si partea de cafenea.
Costul biletului a fost unul impresionant de bun, avand in vedere locatia. Ma gandeam ca cine stie ce suma fabuloasa voi plati pentru gustari si bautura. Neah....N-am ghicit nici aici! Am fost servita cu un pahar de ceai cald din partea casei. Yummm! Cu ochii mari am multumit si ne-am lasat condusi apoi in sala de cinema. Am intrebat de unde putem cumpara ceva de rontait, intrebare la care am primit un nou raspuns surprinzator. Doamna draguta de care va spuneam mi-a aratat camera in care era aparatul de facut popcorn, si mi-a spus zambitoare ca ne putem lua de acolo floricele dupa bunul plac si dupa voia inimii (sau mai bine zis a stomacului)! Am ramas fara cuvinte, nu stiam daca nu cumva am murit si am ajuns in Raiul Cinematografelor! :)
Filmul ca filmul, am povestit deja despre el, insa nu cred ca am spus si despre calitatea imaginii si cea a sunetului (care apropo, avea exact volumul potrivit, nici prea prea, nici foarte foarte) ce au fost perfect OK ambele. Fotoliile erau si ele foarte comfortabile.




As adauga un mic detaliu, poate nesemnificativ pentru unii, insa pentru mine a contat mult. Desi era vineri seara, o avanpremiera si un local super, nu eram decat noi doi si inca un cuplu in sala! Poate pentru unii nu va fi un plus asta, dar pe mine trebuie sa recunosc ca m-a facut sa ma simt ca in intimitatea propriului camin (da, ca in Cribs, unde rapperii au cinema in propria casa). Mi-a placut acest aspect.
 
 Ce e bine sa stiti e ca la Glendale puteti vedea si filme 3D, si preturile variaza in functie de ore si de tipul filmului. Oricum, veti iesi mult mai ieftin decat la marile cinematografe din mall-uri, si veti avea o experienta deosebita!

luni, 8 octombrie 2012

Euro Dog Show Bucharest 2012 (foto) - concluzii


Nici nu va pot descrie cat de fericita sunt ca am reusit sa ajung la Euro Dog Show 2012 Bucharest! Nu as fi crezut in veci ca va fi un eveniment atat de amplu. Practic a durat 4 zile si au fost prezente toate rasele posibile, din toate tarile Europene si nu numai! Diversitatea si agitatia, minunatiile acelea de caini de toate dimensiunile, formele si culorile au facut ca totul sa fie in adevaratul sens al cuvantului, un SHOW.
Eu am ajuns duminica dimineata doar, caci am lucrat in restul zilelor. Insa a meritat cu prisosinta! Deja de la primele ore ale diminetii, Romexpo era ca un furnicar. Dar...cu caini! Grooming-ul era in floare, toti participantii incercand sa isi faca animalele cat mai frumoase si...simetrice! Da, ati citi corect. Simetria si perfectiunea faceau diferenta intre succes sau esec. 
Cainii...uluitori! Care mai de care mai expresiv, mai mic sau mai mare, mai cuminte sau mai agitat, dar cu siguranta o adevarata placere pentru privirile avide ale vizitatorilor si pentru obiectivele zecilor de camere foto indreptate catre ei. 
Ce nu am stiut pana sa ajung acolo, e ca acest gen de eveniment a avut loc pentru prima data in Romania! Deci nu se compara cu nici un C.A.C sau C.A.C.I.B. Pot sa va spun asta din propria experienta. 
Alte premiere de care am avut parte au fost demonstratiile de agility si dog dancing! Au fost fiecare in parte WOW! Nu prea se pot descrie in cuvinte putine, e bine sa fi acolo ca sa intelegi ce inseamna aceste lucruri. Nu pot decat sa felicit dresorii caci e clar faptul ca au avut o rabdare de nezdruncinat (unii lucrand pana la 3 ani cu cainii lor pentru a invata anumite trucuri).
Ringul central a fost iarasi un factor impresionant pentru mine, caci nu era nici o diferenta intre ceea ce am vazut pe afara si ceea ce au organizat chiar romanii nostri aici, in tara. Tin sa mentionez si diversitatea standurilor prezente la expozitie: READC (despre care vom mai vorbi), Belcando, Taste of the Wild, Royal Canin, Eukanuba (sponsor principal al evenimentului) si multi/multe altii/altele dintre cei mai diversi (inclusiv bijuterii, sculpturi, tablouri, caricaturi). Mi-a mai placut in mod deosebit ringul extern pentru ciobanestii germani. In plus, vremea parca a fost sustinatoarea cea mai mare a show-ului, caci a fost efectiv o zi de vara!
Nu pot spune in final decat ca am fost extrem de placut surprinsa de tot evenimentul si de toata organizarea. Astept cu nerabdare editiile viitoare!





























































































 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Online Project management