Se afișează postările cu eticheta pisici. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta pisici. Afișați toate postările

luni, 8 aprilie 2013

Sofisticat Expo - editia Primavara 2013



Editia de anul acesta, mai exact, din aceasta primavara, a Sofisticat Expo a fost una aparte. A avut multe parti pozitive (precum locatia centrala - Sala Palatului) dar si destule negative (precum spatiul extrem de mic). 
Sa o luam cu inceputul. Felinele prezente au meritat inghesuiala, insa din pacate nu am putut face prea multe poze, tocmai din aceasta cauza. Au fost prezente ca de obicei preferatele mele: Maine Coon si Sphinx. Da, stiu, sunt doua extreme, insa exact asta e motivul pentru care le ador. 
Au fost prezente si ONG-urile ce se ocupa cu adoptii, si din ce am observat au si avut succes cu unele animalute, care si-au gasit stapani iubitori.
In rest, traditionalele companii si home-business-uri ce au legatura cu lumea animalelor, au fost prezente cu lucruri din ce in ce mai dragute, de la editie la editie. Mi-au placut in mod special pisicile "coapte" si tricourile imprimate! 
M-am intalnit printre standuri si pisici si cu doua cliente de ale mele, cu care mi-a facut placere sa ma revad si sa discutam pe tematici mai mult sau mai putin pisicarese.

dar ca sa nu mai lungesc vorba, va las cu pozele:





















 

luni, 1 octombrie 2012

Sofisticat Expo 2012 - Editia de Toamna

Sphynx - pana nu-l mangai nu crezi ca poate sa-ti placa vreodata.

duminică, 19 februarie 2012

Fotografia zilei - Waiting for better days

Lisa...cercetand cerul...

duminică, 12 februarie 2012

Forumul Animalutze



Forumul Animalutze este primul pe care am "activat" vreodata la modul serios. Si niciodata nu cred ca ma voi "dezabona" de la subiectele dezbatute pe el. De ce? Pentru ca mereu am gasit raspunsuri, sfaturi, solutii si opinii avizate vis-a-vis de animalele mele acolo. Am gasit prieteni acolo. L-am gasit pe PaulT (va trebui sa-i cititi postarile ca sa intelegeti despre cine si ce este vorba), care m-a ajutat enorm in educarea lui Jinx. Am gasit o comunitate in care sa-mi faca placere sa revin cat de des. 
Este si singurul loc in care am avut succes cu concursurile (am castigat de 2 ori de cand sunt membru in diverse competitii, de fotografii in speta). Ce pot spune cu siguranta este ca daca aveti un animal de companie acasa, forumul acesta este cel pe care trebuie sa va faceti un cont! Aaa..si am intalnit oameni care sunt dispusi sa ajute cu orice si oricum pot, nu doar cu sfaturi, ci si fizic. Eu sunt membru din 2007 de cand il am pe Jinx. Tin minte si acum ca am fost intampinata de niste oameni binevoitori, si care doreau sa ma ajute in situatia pe care o relatasem. 
Avem de 2-3 ori pe an si Reuniunea Animalutze, unde ne adunam cei care putem si suntem din Bucuresti, de obicei la o terasa sau un local (gen La Mama), si ne povestim ce mai e nou, ne aratam poze, ne sfatuim si cate si mai cate. E foarte fain, si apropo, fetelor  daca cititi randurile astea, cand ne mai strangem si noi la o clatita ceva?! :)
Suntem multe pisicarese (iubitoare si detinatoare de pisici), dar e loc pentru toata lumea si toti iubitorii de animale indiferent de specie si rasa. Asadar, cu mare drag va recomand forumul Animalutze

luni, 30 ianuarie 2012

Sofisticat Cat Expo Autumn 2011 - Un suflet de adoptat


Fotografia este surprinsa la Autumn Cat Show de la Romexpo, la sectiunea unde sunt expuse pisulinele salvate de diverse asociatii non-profit, pentru a fi adoptate. Fotomodelul din imagine este una dintre cele mai fotogenice pisici pe care le-am vazut! Efectiv a venit si s-a asezat in respectiva pozitie in fata aparatului. Merita luata acasa, nu credeti? 

sâmbătă, 14 ianuarie 2012

Lisa


Nu pot sa spun decat ca este cel mai alintat "gupil" din casa. E o dracoaica, rea, egoista, batausa si...incredibil de frumoasa! A da, si grasa! :) E fata lu' tata, cum s-ar zice (si la propriu si la figurat).


 

joi, 12 ianuarie 2012

Negra


E pisica mea. Are 5 ani jumate, e o lady si cu greu o surprind in poze caci ii place discretia si tine la intimitatea ei.. :) Insa dupa cum se vede, atunci cand reusesc sa o fotografiez...e un model de invidiat!


 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Online Project management