Se afișează postările cu eticheta cadou. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta cadou. Afișați toate postările

duminică, 28 octombrie 2012

Emotii prin cadouri


In etapa 11 a concursului SuperBlog, ne intalnim din nou cu Borealy, care propune o tema interesanta (cel putin pentru mine), prin prisma faptului ca este vorba despre cadouri.
Pentru cine nu ma cunoaste, tin sa mentionez ca iubesc sa fac cadouri! Aproape mai mult decat sa le primesc. Si cu cat cadoul e mai special, cu atat mai bine! Practic chiar imi place sa transmit ceva prin acela cadou, si sa ramana in memoria persoanei care il primeste drept o amintire deosebita. 
Am facut o mica incursiune pe site-ul Borealy, si m-am oprit la cadoul perfect pentru bunica mea, care va implini 71 de ani in Noiembrie. Pentru una dintre cele mai importante persoane din viata mea, consider ca o Tetraevanghelie si o icoana argintata cu Fecioara Maria este ceva ce nu va uita niciodata. Bunica mea este si a fost de cand o stiu, o femeie foarte credincioasa. 



Merge mereu la biserica si imi place sa cred ca e ingerul pazitor al familiei. O iubesc mult, motiv pentru care vreau sa o bucur cu o surpriza de genul asta, caci din cate stiu nu are o astfel de carte (pe cat imi dau seama destul de rara) si modul in care cele doua elemente (icoana si cartea) sunt imbinate este de exceptie. 
Imi mai ramanea doar sa gasesc un ambalaj potrivit si eventual sa il personalizez cumva. Mare mi-a fost surpriza, si placuta in acelasi timp, cand am descoperit ca odata cu comanda voi primi si o cutie de cadou gratuita, si o felicitare cu textul dorit! Cutia deja am ales-o (o puteti vedea mai sus), iar pentru felicitare nu mai trebuie decat sa incropesc un text care sa exprime respectul si iubirea ce i-o port bunicii. Wow, ce altceva mai puteam dori? Pentru mine era suficient si atat, insa pentru ca Borealy depaseste asteptarile in general, am aflat si ca livrarea este gratuita si rapida (fapt confirmat si de alti clienti satisfacuti), exista o garantie de 1 an de zile pentru toate produsele lor, au certificate de calitate si de garantie, se ofera ambalare de lux indiferent de valoarea achizitiei si lucrul ce-mi gadila efectiv pretentiile este consultanta personalizata pe care magazinul o ofera celor ce nu stiu exact cum sa aleaga un cadou potrivit in functie de caracterul persoanei careia vor sa-l daruiasca.
Asadar, nu lasati apropierea unei aniversari sa devina un stres, apelati cu incredere la Borealy pentru a transmite emotiile, bucuria, respectul si iubirea ce le purtati in suflet printr-un simplu (dar magic) cadou.  

luni, 15 octombrie 2012

Bijuteria care mi-a schimbat viata

De cele mai multe ori, in viata deciziile ne influenteaza viitorul. Stiu asta pentru ca intr-un anumit an, cu ocazia Craciunului, am luat poate cea mai importanta decizie din viata mea. A inceput destul de banal...Un Craciun ca oricare altul, afara ningea linistit, zapada se asezase pe trotuarul din  fata casei. Inauntru lemnele mocneau in semineu, dand o caldura ce imbia la o lectura placuta insotita de o cana de vin fiert. 
Ceva insa lipsea. El... Nu, nu Mos Craciun. El...iubitul meu. Singura persoana pe care mi-o doream alaturi in Ajun. Problema era distanta. Eu eram in Brasov, el in Bucuresti. Din pacate totul era deja luat, masina lui era la service, iar tot ce venea spre Brasov era deja plin.
Nu mai erau sperante sa ne vedem decat peste doua zile. Asadar urma sa-mi petrec inca un Ajun singura. Dar...ceva s-a intamplat in jurul orei 12. Ceva ce avea sa-mi schimbe viata pentru totdeauna. O bataie usoara s-a auzit la usa... Eram pe jumatate adormita, cu toate astea m-am induplecat sa ies de sub fleece-ul in care eram infasurata, si sa ma duc sa deschid. Nu am deschis bine ca aveam senzatia ca visez. La usa nu era nimeni altul decat Mosul! :) Da, iubitul meu imbracat intr-un costum dragut de Mos Craciun. I-am sarit in brate si l-am tras inauntru, caci era inghetat! Nu am apucat insa sa-l sarut sau sa il intreb cum a reusit sa ajunga la mine, ca m-am trezit cu el ca statea in fata mea, sprijinit pe unul din genunchi. Am amutit instant!
Deodata am inceput sa ma inrosesc si sa anticipez ceea ce va urma. M-a intrebat simplu: "Vrei sa fii a mea pentru toata viata?", in timp ce din buzunar a scos o mica cutiuta de catifea. Inauntrul ei se afla una dintre cele mai frumoase bijuterii cu cristale pe care le-am vazut vreodata: un inel absolut superb! Am zis un DA raspicat, si l-am sarutat apasat! Insa decizia ce a urmat, a fost cea care m-a adus unde sunt astazi. Am decis atunci sa ne mutam impreuna, in Brasov, si sa nu mai petrecem nici unul Sarbatorile separat vreodata!
Si daca pana la momentul respectiv nu am crezut in bijuterii, de atunci inainte mi-am dat seama cat de important este in momentele potrivite sa primesti o bijuterie deosebita....

*Exercitiu de imaginatie pentru Superblog 2012 

marți, 3 iulie 2012

Le Vernis Nail Colour - Chanel (Coco Blue)


Chanel a pus punctul pe i, cel putin pentru mine, cu gama de lacuri in culorile marii si ale cerului. Inca de cand le-am vazut pentru prima data, m-am indragostit irevocabil, si mi le-am pus pe wishlist. Dar dintre toate, cel mai mult mi-a placut nuanta Coco Blue (cea din mijloc). O ador pur si simplu. 
Norocul mea a fost ca am primit-o de ziua mea, de la cineva foarte drag mie, care ma cunoaste foarte bine, si stia cat de mult mi-o doresc! Bineinteles ca am sarit in sus de bucurie, si indata am aplicat-o pe unghiutele proaspat aranjate si pregatite sa fie colorate. Si desigur, am fost absolut incantata de rezultat! Unghiile mele aratau efectiv ca niste bomboane, numai bune de mancat (sau sarutat, depinde din care parte privesti lucrurile). 
Oricum, ce pot spune este ca mi-a placut totul, de la capacul dublu, la faptul ca vine intr-o frumoasa cutiuta neagra si eleganta si pana la timpul efectiv de uscare si de rezistenta pe unghie. Timp de aproape doua saptamani nu a mai parasit unghiile mele, si ar mai fi stat mult si bine daca nu mi-ar fi fost frica de exagerare si apoi uitare (cunoastem toate scenariul)!
Ce-i drept este ca acum abia mi s-a deschis apetitul, si abia astept sa le testez si pe celelalte...O sa fiu un fel de Avatar al unghiilor! :))




Le Vernis, de la Chanel pot fi gasite in magazinele Sephora, la pretul recomandat de 113 lei.
 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Online Project management